Przewiń w dół

Jagiellońska 30

Kamienica z apartamentami na Jagiellońskiej

Historia budynku

Modernizm na Pradze

Leon Antoszewski, architekt i projektant mający na swoim koncie między innymi projekt miejscowości Kamienica w powiecie płońskim, w latach 1935-1936, podjął się zaprojektowania budynku przeznaczonego dla Mateusza i Marii Ofiara. Założeniem było stworzenie domu dla siedmioosobowej rodziny. Składa się z pięciu kondygnacji z niewielkim, profilowanym gzymsem wieńczącym oraz dwuspadowym dachem. Przedwojenna warszawska kamienica została ujęta w wykazie zabytków nieruchomych Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Lokalizacja

Zabytkowa luksusowa kamienica znajduje się w wyśmienitej lokalizacji na urokliwej, doskonale zachowanej, oryginalnej warszawskiej Pradze. Budynek położony jest zaledwie 200 metrów od jednego z najlepszych i najstarszych liceów w Warszawie – Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława IV.

Inwestycja świetnie skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy. W pobliżu znajdują się  liczne przystanki autobusowe i tramwajowe oraz Dworzec Wileński, gdzie dostępne są pociągi miejskie i podmiejskie oraz II linia metra. Ponadto, w bliskiej okolicy budynku dostępne są liczne sklepy, kawiarnie, centrum handlowe i kino. Nowoczesny kompleks sportowy Prawy Brzeg, daje dostęp do takich udogodnień, jak baseny, siłownia, kręgle, sauny czy hala sportowa. Dla osób lubiących długie spacery, doskonałym rozwiązaniem jest znajdujący się nieopodal duży Park Praski, którym można dojść wprost nad Wisłę. Zrewitalizowana zabytkowa kamienica przy Jagiellońskiej 30, to idealna lokalizacja dla ludzi, którzy cenią uroki starej Pragi, przy jednoczesnym dobrym dostępie do komunikacji i pozostałej części Warszawy.

jedzenieatrakcje
rozrywkaatrakcje
kulturaatrakcje
rekreacjaatrakcje

Idea apartamentu

Zakres prac obejmować będzie adaptację ostatniej kondygnacji, na której powstanie pięć nowoczesnych luksusowych mieszkań z niepowtarzalnym klimatem o powierzchni od 35m2 – 53m2.

Duże pełne przeszklenia, tarasy i dobry rozkład pomieszczeń zapewnią naszym lokatorom wyjątkowy komfort mieszkania i cieszenia się życiem. Apartamenty będą kompaktowe, nieduże, ustawne, ze szczególną dedykacją dla tych, którzy lubią i rozumieją starą Pragę.

 

 

Dziedziniec kamienicy
Jagiellonska 30 front
Jagiellońska taras
taras w mieszkaniu

Opis inwestycji

Plany obejmują modernizację kamienicy na warszawskiej Pradze również poprzez przeobrażenie ostatniej kondygnacji, na wyjątkowo spektakularne piętro mieszkalne. W celu wprowadzenia zupełnie nowej aranżacji wnętrza, zostanie przeprowadzony gruntowny remont. Zostanie wykonane skucie starych oraz położenie nowych tynków i wylewek. Ponadto wymieniona zostanie instalacja, wstawione nowe, drewniane okna o podwyższonej izolacji akustycznej, nowe drewniane, antywłamaniowe drzwi wejściowe, odtworzone według oryginalnych przedwojennych projektów. Każdy apartament ma zaplanowaną własną klimatyzację oraz taras wykładany solidnymi deskami z drzewa egzotycznego.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Białostockiej 22/24A.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.