Przewiń w dół

Dobra 11

Kamienica z apartamentami na Dobrej

Historia budynku

Przy średniowiecznym trakcie

Ulica Dobra, to jedna z najstarszych ulic w Warszawie. Pamięcią sięga średniowiecza, kiedy na początku swojego istnienia była traktem biegnącym do Łowicza i Sochaczewa.
W latach 1913-1914 powstała przy ulicy Dobrej pięciopiętrowa Kamienica Piotra Walkowskiego. Obecnie budynek wpisany jest w gminnej ewidencji zabytków oraz znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

Przedwojenna zabytkowa Kamienica Piotra Walkowskiego, jest jedną z nielicznych, autentycznych i dobrze zachowanych perełek architektonicznych Warszawy.

W latach 2009-2012 grupa inwestycyjna Warsaw Attics poddała budynek skrupulatnej i pieczołowitej renowacji i modernizacji. Inwestor z dużą dokładnością i dbałością o szczegóły odtworzył i uzupełnił elementy dekoracji, aby zachować i nie naruszyć niepowtarzalnego stylu i wyjątkowego klimatu budynku. Dzięki indywidualnemu podejściu do projektu, została przywrócona dawna świetność przy jednoczesnym zachowaniu unikalnego charakteru po odnowieniu zabytkowej kamienicy w Centrum Warszawy.

Lokalizacja

Luksusowa Kamienica Dobra 11 położona jest w samym centrum Powiśla, ulice: Dobra, Tamka, Solec czy Czerwonego Krzyża – to serce Powiśla. Fasady dostojnych stopniowo odnawianych kamienic z końca XIX i początku XX wieku, otoczonych zielenią Bulwarów Nadwiślańskich i Parku Powiśle. Mieszkanie w tym miejscu to także stały dostęp do wydarzeń kulturalnych i towarzyskich.

 

jedzenieatrakcje
rekreacjaatrakcje
sportatrakcje
kulturaatrakcje
edukacjaatrakcje

Idea apartamentu

Spółka Warsaw Attics przeprowadziła kompleksową renowację kamienicy z garażem. Pozwoliło to uzyskać aż 36 lokali. Kameralny i wyjątkowy charakter budynku został zachowany. Na każdym piętrze znajdują się tylko dwa luksusowe mieszkania. Każde wnętrze jest przestronne i wysokie. Mieszkania od podłogi do sufitu mają ponad 3 metry wysokości.

Na ostatnim piętrze znajdują się penthouse’y, otoczone tarasami, z widokami na Centrum Warszawy.

 

kamienica
wejście do mieszkania w kamienicy
klatka schodowa
dywanik
Apartament na ulicy Dobrej
Apartament - pomieszczenie biurowe
Aparament z obrazami na ścianie
Pomieszcznie w apartamencie
Sypialnia w apartamencie na ulicy Dobrej
ul. Dobra apartament
salon w apartamencie
regał na książki

Zdjęcia

Wykończenie apartamentów

Sposób wykończenia jest spójny z ogólnym charakterem zabytkowej kamienicy. Klasyczny styl, w którym wszystkie elementy zabudowy w postaci ościeżnic, drzwi i boazerii zostały wykonane z drewna. Na podłogach został położony parkiet oraz marmur, a dodatkową dekorację stanowią wkomponowane w podłogę oryginalne, stare kafle.

 

łazienka w apartamencie
ekskluzywna łazienka w apartamencie
apartament na Dobrej
klatka schodowa w aparamencie
dywanik
wejście do ekskluzywnej kamienicy

Opis inwestycji

Budynek został w całości poddany skrupulatnej rewitalizacji i modernizacji. Dokonała tego spółka Warsaw Attics w latach 2009-2012, zachowując dawny charakter i elementy dekoracji zabytkowej kamienicy przy ulicy Dobrej w Warszawie. Inwestor zadbał także o współczesny komfort, nie zapominając jednak o historycznych szczegółach.

Renowacji poddana została cała elewacja. Skuto tynk i ocieplono budynek, kładąc zupełnie nowe wykończenie całości. Do okładziny dolnej części budynku wykorzystany został kamień naturalny – granit antykowany. Zwykła kostka betonowa została zastąpiona starą oryginalną kostką granitową, a brama wjazdowa zastąpiona nową z kutej stali i szkła.

Drewniana klatka schodowa ze względu na stan techniczny została rozebrana i zastąpiona żelbetonową. Biegi schodowe oraz podesty wykonane zostały z marmuru bianco carrara. Balustrady odtworzone na wzór oryginalnych, wykonane ze stali z dębowymi poręczami. Charakter wystroju dopełniły mosiężne lampy, drewniane sztukaterie, oryginalne, stare żeliwne grzejniki sprowadzone z Francji oraz oryginalne, cementowe kafle z Belgii. Kamienica doposażona została w dwie windy zlokalizowane w dwóch klatkach schodowych. Windy firmy Schindler obłożone zostały drewnianymi panelami dębowymi.

Drzwi wejściowe na klatkę schodową oraz do luksusowych mieszkań wykonane zostały na wzór starych projektów. Panele i ościeżnice drewniane oraz drzwi spełniają wymogi antywłamaniowe oraz bezpieczeństwa PPOŻ.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ulicy Targowej 76 lok. 42.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.