Przewiń w dół

Targowa 76

Kamienica z apartamentami z Targowej

Historia budynku

W sercu Placu Wileńskiego

Secesyjna kamienica na rogu z ulicą Wileńską, powstała pod koniec XIX wieku, jako dom dwupiętrowy. W połowie lat trzydziestych XX wieku dobudowano kolejne piętra oraz zainstalowano windę w środkowej klatce schodowej, a elewację zmieniono na modernistyczną, zgodnie z najnowszym trendem w architekturze tamtych czasów. Potwierdzają to zdjęcia lotnicze z 1935 roku, które pokazują kamienicę już nadbudowaną, a na jej dachu wyrażanie widać nadbudówkę maszynowni dźwigu. Kamienica była w tym czasie jednym z najwyższych budynków w okolicy. Krótko po wojnie, na Targową 76 wprowadzili się oficerowie NKWD i mieszkali tu wraz z rodzinami aż do wycofania wojsk radzieckich z Polski.

Ze względu na wieloletnie – poczynając od 1944 roku – użytkowanie kamienicy przez przedstawicielstwa Federacji Radzieckich, a później Federacji Rosyjskiej, nie zachowała się zbyt bogata ikonografia budynku. W 1992 roku kamienica została opuszczona przez dotychczasowych właścicieli i przeszła w zarząd Władz Miasta. Kupiona w 2013 przeżywa ponownie dni swojej świetności.

Warsaw Attics zdjęcie apartamentu
Warsaw Attics ściana apartamentu
wnętrze apartamentu w Warszawie
apartament w kamienicy - wnętrze
toaleta w kamienicy na Targowej

Lokalizacja nieruchomości

Zrewitalizowana kamienica na Pradze jest fenomenalnie skomunikowana z całą Warszawą. W najbliższej okolicy zlokalizowanych jest wiele przystanków komunikacji autobusowej i tramwajowej oraz przystanek II linii metra – Dworzec Wileński. Bliskość centrum handlowego oraz Parku Praskiego jest dodatkowym atutem tej lokalizacji.

jedzenieatrakcje
rekreacjaatrakcje
rozrywkaatrakcje

Idea apartamentu

Chcąc w pełni wykorzystać unikalność miejsca przy ulicy Targowej 76, w jakim położona jest ta zabytkowa kamienica, zdecydowaliśmy się przeznaczyć ją w całości na wynajem. Zlokalizowana jest w miejscu pełnym życia, mobilności i fenomenalnej komunikacji z całą Warszawą. W kamienicy są 44 mieszkania w zupełności wykończone i umeblowane, wysokie na ponad 3 metry!

Do wykończenia mieszkań użyliśmy dobrych, sprawdzonych materiałów takich, jak podłogi z drewna naturalnego, marmurowe parapety, drewniane okna z podwyższonym współczynnikiem dźwiękoszczelności oraz doprowadziliśmy światłowodem Internet do każdego z mieszkań.

Są to luksusowe mieszkania dedykowane tym, którzy doceniają unikalne wnętrza, wielkomiejskie życie, unikalny klimat Pragi oraz fenomenalną komunikację z Centrum Warszawy.

Opis inwestycji

Nowa aranżacja luksusowych apartamentów w kamienicy obejmuje lokale usługowe na parterze, VAVA hostel z oddzielnym wejściem na I piętrze oraz mini apartamenty mieszkalne na piętach od II do VI.

Kamienica przeszła kapitalny remont, który obejmował skucie oraz wykonanie nowych stropów, tynków i wylewek, wszystkich nowych instalacji, wstawienia nowych drewnianych okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz antywłamaniowych drzwi wejściowych firmy Dierre. 

Klatki schodowe w naturalnym kamieniu – marmur Bianco Carrara, hole na piętrach odsłaniają starą oryginalną cegłę, a szybkie przemieszczanie się między piętrami zapewnia nowa winda firmy Thyssen-Krupp.

Dodatkowo w budynku wykonano nowe stropy, pogłębiono piwnice i podbito fundamenty, wykonano nową więźbę dachową oraz pokrycie i odtworzono elewację zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków.

Całkowite zakończenie prac przewidziane jest na marzec 2017 roku.  

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ulicy Targowej 76 lok. 42.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.