Przewiń w dół

Mokotowska 45

Kamienica z apartamentami na Mokotowskiej

Historia budynku

Kamienica Wielkiego Łowczego

Została wybudowana w 1913 r. Nazwa wywodzi się od tytułu jej twórcy – architekta i projektanta – Hermana Knothe. Po zaprojektowaniu i wybudowaniu kamienicy, poświęcił się głównie myślistwu i hodowli psów oraz piastował godność Wielkiego Łowczego lasów państwowych.

Budynek został zaprojektowany w duchu silnie zmodernizowanego klasycyzmu i empiru. Kamienica jak na czasy, w których powstała, była ogromna – jedna z największych w ówczesnej Warszawie.

Na uwagę zasługuje cokół obłożony nie cienkimi płytami, lecz masywnymi ciosami z szarego granitu. Zachwycają klatki schodowe. Zwłaszcza ta główna, wiodąca z bramy od strony Pięknej. Budowa domu o wnętrzach wykończonych marmurami, wieloma gatunkami drewna, wyposażonego w windy elektryczne, musiała kosztować krocie. We wrześniu 1939r. zniszczony został narożnik kamienicy, który odbudowano jeszcze w czasie wojny.

Opis okolicy

Lokalizacja dla ludzi ceniących wielkomiejskie życie.

Lokalizacja

Mokotowska – jedna z najlepszych ulic Warszawy, niepokorna, świecąca blichtrem, lekko niechlujna i stojąca w opozycji do głównych trendów. Pożądana przez projektantów mody i światowe marki. W bliskim sąsiedztwie luksusowej kamienicy znajdują się wyśmienite restauracje, kawiarnie, firmowe sklepy, butiki i bistra. To lokalizacja dla ludzi ceniących wielkomiejskie życie. Wieczorne wyjścia do restauracji, klubów, spacery w parku i zakupy.

rekreacjaatrakcje
sportatrakcje
jedzenieatrakcje
edukacjaatrakcje
rozrywkaatrakcje
kulturaatrakcje

Idea apartamentu

Wyjątkowy apartament o powierzchni 115 m2 powstanie po adaptacji ostatniej kondygnacji. Widok z jej tarasu rozpościerać się będzie na okoliczne dachy i Centrum. Nietypowe podejście do przestrzeni apartamentu oraz duże doświetlenie powierzchni mieszkalnej za pomocą okien dachowych, zapewni brak pokory i opozycję aranżacji wnętrza do ogólnych trendów. Tak, to luksusowe mieszkanie dla prawdziwych trendsetter’ów.

Opis inwestycji

Ostatnia kondygnacja zabytkowej warszawskiej kamienicy, zrewitalizowana i przeobrażona zostanie na wyjątkowo spektakularne piętro mieszkalne. Nowa aranżacja tej powierzchni będzie obejmować jej kompleksowy remont. Obejmie on skucie oraz wykonanie nowych tynków i wylewek, nowych instalacji, wstawienie nowych drewnianych okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz drewnianych antywłamaniowych drzwi wejściowych, odtworzonych według oryginalnych przedwojennych projektów. Luksusowy apartament będzie posiadał własną klimatyzację oraz taras wykładany solidnymi deskami z drzewa egzotycznego.

Lista apartamentów 

Apartament nr 1 – powierzchnia 113,6 m2, taras 7,9 m2, piętro VII (sprzedany)

Mokotowska 45
Apartament na Mokotowskiej
Apartament Warsaw Attics
Ujęcie z zewnątrz na apartament

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ulicy Targowej 76 lok. 42.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.