Wspólna 65A

Przewiń w dół

Kamienica z apartamentami na Wspólnej

Historia budynku

Bliźniacze kamienice

Kamienicę przy ul. Wspólnej 65a wzniesiono w latach 1896-1897. Wybudowana została jako lustrzane odbicie postawionej wcześniej kamienicy przy Wspólnej 65. Mimo bliźniaczego układu przestrzennego, oba budynki różniły się wysokością. Kamienicę przy Wspólnej 65 wzniesiono jako 5-kondygnacyjny budynek frontowy z 6-kondygnacyjnymi oficynami, natomiast kamienicę przy Wspólnej 65A wzniesiono jako 4-kondygnacyjny budynek, zarówno od frontu jak i oficyny. Z uwagi na rangę położenia, obie kamienice miały zlokalizowane usługi na parterze, a na wyższych piętrach apartamenty mieszkalne.

Wspólna 65a, w czasie II Wojny Światowej, nie uległa poważnym uszkodzeniom. Niestety to, czego nie zniszczył okupant, dokonały polskie władze, prowadząc w latach 60-tych remont i przebudowę. Usunięto wówczas wystrój wszystkich elewacji, wymieniono piękną drewnianą bramę i uproszczono gzyms koronujący fasadę. Jedynymi, zachowanymi współcześnie elementami pierwotnej architektury, są rzeźbione drzwi do lokali mieszkalnych, gzyms koronujący od podwórza, a także posadzki klatek schodowych i balustrady.

Lokalizacja apartamentów

Jesteś w centrum, a jednak trochę z boku. Z tych apartamentów w kamienicach wszędzie jest blisko: do najlepszych restauracji, kawiarni, sklepów, uczelni, szkół, trzech linii kolejowych czy Teatru Roma. To miejsce doskonałe do zamieszkania i cieszenia się życiem. Wyśmienita lokalizacja również do inwestycji pod wynajem długo i krótkoterminowy.

jedzenieatrakcje
rekreacjaatrakcje
kulturaatrakcje
sportatrakcje
edukacjaatrakcje
rozrywkaatrakcje

Idea nieruchomości

Warsaw Attics planuje wybudowanie na ostatniej kondygnacji kilku przytulnych apartamentów od 35 m2 do 120 m2. Apartamenty te będą przeznaczone dla osób ceniących sobie ciszę i spokój w centrum miasta. Bliskość pełnej infrastruktury miejskiej – sklepów, kawiarni, restauracji oraz terenów zielonych, zapewni komfort przyszłym mieszkańcom Wspólnej 65a.

Opis inwestycji

Ostatnia kondygnacja kamienicy zostanie przeobrażona na wyjątkowo spektakularne piętro z luksusowymi mieszkaniami. Nowa aranżacja tej powierzchni będzie obejmować jej kompleksowy remont. Nastąpi skucie oraz wykonanie nowych tynków i wylewek, nowych instalacji, wstawieniu nowych drewnianych okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej oraz drewnianych antywłamaniowych drzwi wejściowych odtworzonych według oryginalnych przedwojennych projektów.

Każdy apartament będzie posiadał swoją własną klimatyzację oraz taras wykładany solidnymi deskami z drzewa egzotycznego.

Dodatkowo w części frontowej zostanie wykonana winda wewnątrz budynku.

Dokładny zakres i charakter prac, zostanie wdrożony w porozumieniu z Konserwatorem Zabytków oraz Wspólnotą.

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną i telefoniczną od Warsaw Attics Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ulicy ulicy Targowej 76 lok. 42.

Wyrażam zgodę na udostępnianie moich danych osobowych partnerom biznesowym Warsaw Attics w celu przedstawienia im drogą elektroniczną i telefoniczną oferty w zakresie sprzedaży mieszkań, doradztwie w sprawie kredytu i wykończenia lokalu.